Start

Tour de Pologne Women w Krasnymstawie - 29 czerwca

Już w najbliższą sobotę Krasnystaw będzie miejscem startu drugiego etapu Tour de Pologne Women. Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła i Zastępca Burmistrza Krasnegostawu Monika Sawa zapraszają do wspólnego kibicowania.

Kolarskie ekipy żeńskiej edycji wyścigu TdP pojawią się w Krasnymstawie około godz. 10.45. W Rynku Miejskim powstanie miasteczko, skąd na cały świat transmitowane będą przygotowania do rozpoczęcia zawodów.

Jak informują organizatorzy, w 2. Tour de Pologne Women wystąpi aż 18 zespołów – trzy reprezentacje narodowe – Polska, Dania i Ukraina oraz 15 klubów z całego świata, m.in.: z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i oczywiście z Polski.

Kolarki rozpoczną wyścig około godz. 12.20. Najpierw zrobią rundę honorową wokół Rynku Miejskiego,
a pojadą ulicami: Piłsudskiego, Sikorskiego i Kłosowskiego w kierunku ul. Borowej. Na skrzyżowaniu ulic: Brzechwy i Krasickiego nastąpi tzw. start ostry i ściganie się przez ponad 130 km aż do mety w Kraśniku.

W związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne Women w sobotę, 29 czerwca, od godz. 6.00 do godz. 14.00 na terenie Miasta Krasnystaw będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

1. Zajęte i wyłączone z ruchu będą trzy pierzeje wokół Rynku Miejskiego ul. Plac 3 Maja (oprócz północnej
tj. odcinek ul. Mostowa - ul. Matysiaka) oraz odcinki ul. Żurka (od Placu 3 Maja do ul. Browarnej) i ul. Piłsudskiego (od ul. Kościelnej do Rynku Miejskiego).

2. Plac 3 Maja na odcinku ul. Mostowa - ul. Matysiaka będzie zamknięta tylko na czas startu i przejazdu kolumny wyścigu.

3. Z ruchu wyłączona będzie również ul. Rzeczna, gdzie przed wyścigiem stacjonować będą członkowie ekip biorących udział w wyścigu.

4. Kierowcy jadący od ul. Piłsudskiego będą kierowani na objazd wyznaczony ulicami: Oleszczyńskiego, PCK, Mickiewicza, Szkolna, Kościuszki i Zamkowa. Trasa będzie oznakowana.

Kierowców prosimy o nieparkowanie pojazdów na wyżej wymienionych ulicach w dniu 29 czerwca (sobota). Przy parkingach znajdują się informacje o czasowych utrudnieniach.
W czasie przejazdu uczestników i kolumny wyścigu skrzyżowania będą zabezpieczali policjanci, strażnicy straży miejskiej i strażacy. Utrudnienia będą krótkotrwałe, ale prosimy o stosowanie się do udzielanych informacji i wydawanych poleceń. 

 

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad trzydziestu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska