Start

ODBIERZ ODBLASK BĄDŹ BEZPIECZNY

        Straż Miejska w Krasnymstawie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do swojej siedziby Plac 3 Maja 29  - wejście od ul. Matysiaka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30- 15.30, gdzie bezpłatnie można otrzymać opaski lub inne elementy odblaskowe.

 

 

        Straż Miejska przypomina, że pieszy poruszający się po zmroku bez elementów odblaskowych,  widoczny jest  dla kierowcy samochodu w ostatniej chwili czyli z odległości 20 metrów.  Jeżeli pieszy używa odblasków, wówczas jest  zauważalny już z odległości 150 metrów.  Pamiętajmy odblaski to nie tylko stylowe akcesoria ale przede wszystkim przedmioty które  mogą  uratować życie, za brak elementu odblaskowego w czasie poruszania się po zmierzchu poza terenem zabudowanym grozi mandat karny w wysokości od 20 do 100 zł.

 

 

Pilnie poszukujemy właściciela psa!

      Poszukujemy właściciela psa widocznego na poniższych zdjęciach. Zwierzę błąka się po ul. Granicznej. Obecnie przebywa na terenie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krasnymstawie. Wszelkie informacje odnośnie właściciela psa prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej, tel. 604-804-755.

Pomoc Strażników Miejskich

   Krasnostawska Straż Miejska, jak co roku, pomaga mieszkańcom w uruchomieniu samochodu. Kierowcy, którzy z powodu niskich temperatur nie mogą uruchomić swojego pojazdu, mogą poprosić o wsparcie funkcjonariuszy. Wystarczy zadzwonić po numer: 604 804 755.

    W okresie jesienno-zimowym wielu kierowców zmaga się z trudnościami przy odpalaniu samochodu. Ich powodem najczęściej niskie temperatury, które z kolei mogą powodować szybsze rozładowywanie się akumulatorów. W takiej sytuacji pomocni są strażnicy miejscy, którzy pomogą w awaryjnym uruchomieniu pojazdów.

    By skorzystać z pomocy, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy  604 804 755 i zgłosić problem. – Nasz dyżurny w miarę możliwości wyśle patrol pod wskazany adres. Zazwyczaj przyjeżdżamy po kilku minutach, ale jeśli jest dużo zgłoszeń, wówczas reagujemy na nie w kolejności.  Na pokładzie radiowozu mamy specjalne urządzenia rozruchowe – starter za pomocą którego przywracamy do życia samochód, w którym akumulator odmówił posłuszeństwa.

 

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Od dnia 29.10.2021r. godz. 14:00 do dnia 02.11.2021r. godz. 18:00 na odcinku ulicy Poniatowskiego, od ulicy Szkolnej do ulicy Okrzei nastąpi zmiana organizacji ruchu.

W w/w dniach ruch dwukierunkowy zamieniony zostanie na ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Okrzei. Parkowanie pojazdów dopuszczone będzie od strony cmentarza parafialnego, dodatkowo udostępniony zostanie parking przy ZS nr 1 oraz nowy parking miejski zlokalizowany na ul. Poniatowskiego (od os. Jagiellońskiego). 

Od ul. Okrzei w ul. Poniatowskiego obowiązywał będzie zakaz wjazdu.

Prosimy o przestrzeganie nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności w w/w rejonie.  

Straż Miejska wspiera szkoły i przedszkola podczas pandemii COVID-19

          W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w dniu 03.09.2021r. Strażnicy Miejscy zaangażowali się w dostarczenie maseczek do szkół i przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta Krasnystaw.

 

Zaginęła kotka

          Dnia 22.08.2021 roku zaginęła mała kotka, ok. 2,5 miesiąca. Okolice zaginięcia ul. Poniatowskiego, Szkolna, Mickiewicza. Nie ma obroży na sobie. Wszelkie informacje prosimy zgłaszać na Straż Miejską w Krasnymstawie lub bezpośrednio do właściciela pod numerem kontaktowym 733-656-619.

AKTUALIZACJA: Kotka wróciła do właściciela

Poszukiwany właściciel labradora

     Poszukujemy właściciela psa widocznego na poniższej fotografii. Czarny labrador, chłopak, wiek ok. 3 lat. charakterystyczne blizny na pysku. Zwierzę obecnie przebywa w placówce weterynaryjnej "ADVET"- ul. Okrzei 82. Wszelkie informacje na temat właściciela prosimy zgłaszać na Straż Miejską w Krasnymstawie lub bezpośrednio do placówki weterynaryjnej.

AKTUALIZACJA: Odnalazł się właściciel psa

 

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad dwudziestu sześciu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska