Start

Pies z osiedla serbinów. Szukamy właściciela

Po osiedlu serbinów od dwóch dni błąka się pies ze zdjęć. Średniej wielkości około 20kg. Ma obrożę przeciwpchelną i drugą beżową. Była podjęta próba zabezpieczenia w Eskulapie przez Krasnostawską Grupę Viva, niestety pies się zerwał ze smyczy i pobiegł w stronę osiedla. Prosimy właściciela o kontakt

Spotkanie dla dzieci w Straży Miejskiej

W ramach projektu "Wakacje z KDK" w dniu 02 lipca zostało zorganizowane spotkanie dla dzieci w Straży Miejskiej. Miało ono na celu zaznajomienie młodzieży z pracą strażników miejskich. Spotkanie odbyło się podczas gry miejskiej zorganizowanej przez pracowników Krasnostawskiego Domu Kultury. Dzieci zostały podzielone na trzy kilkuosobowe grupy, które kolejno wraz z opiekunem pojawiały się w siedzibie Straży Miejskiej i zadawały pytania zawarte w pozostawionych dla nich kopertach. Pracownicy Straży Miejskiej odpowiedzieli między innymi na pytania czym zajmuje się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, kto prowadzi monitoring miejski i ile mamy kamer w mieście, czy w Krasnymstawie obowiązuje strefa czasowego parkowania oraz jaki związek ma Straż Miejska z ochroną środowiska. Dzieci zostały obdarowane opaskami odblaskowymi zapewniającymi widoczność po zmroku oraz smyczami i cukierkami.

Drużyna Zielonych

Drużyna Czerwonych

Drużyna Niebieskich

Tour de Pologne Women

W sobotę, 29 czerwca Straż Miejska brała udział w zabezpieczeniu drugiego etapu 2. Tour de Pologne Women. Do mety w Kraśniku ścigało się 95 zawodniczek z 16 ekip. Najpierw uczestniczki wyścigu na czele z liderką klasyfikacji generalnej po pierwszym etapie Stiną Kagevi ze Szwecji wykonały rundę honorową wokół rynku i przejechały ulicami miasta, a tzw. start ostry nastąpił na ul. Borowej. Łącznie do przejechania było ponad 130 km trasy, która częściowo wiodła drogami powiatu krasnostawskiego.

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie Miasta Krasnystaw pod linkiem:

https://krasnystaw.pl/aktualnosci/n,362922,za-nami-kolarskie-emocje-tour-de-pologne-women.html

Tour de Pologne Women w Krasnymstawie - 29 czerwca

Już w najbliższą sobotę Krasnystaw będzie miejscem startu drugiego etapu Tour de Pologne Women. Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła i Zastępca Burmistrza Krasnegostawu Monika Sawa zapraszają do wspólnego kibicowania.

Kolarskie ekipy żeńskiej edycji wyścigu TdP pojawią się w Krasnymstawie około godz. 10.45. W Rynku Miejskim powstanie miasteczko, skąd na cały świat transmitowane będą przygotowania do rozpoczęcia zawodów.

Jak informują organizatorzy, w 2. Tour de Pologne Women wystąpi aż 18 zespołów – trzy reprezentacje narodowe – Polska, Dania i Ukraina oraz 15 klubów z całego świata, m.in.: z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i oczywiście z Polski.

Kolarki rozpoczną wyścig około godz. 12.20. Najpierw zrobią rundę honorową wokół Rynku Miejskiego,
a pojadą ulicami: Piłsudskiego, Sikorskiego i Kłosowskiego w kierunku ul. Borowej. Na skrzyżowaniu ulic: Brzechwy i Krasickiego nastąpi tzw. start ostry i ściganie się przez ponad 130 km aż do mety w Kraśniku.

W związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne Women w sobotę, 29 czerwca, od godz. 6.00 do godz. 14.00 na terenie Miasta Krasnystaw będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

1. Zajęte i wyłączone z ruchu będą trzy pierzeje wokół Rynku Miejskiego ul. Plac 3 Maja (oprócz północnej
tj. odcinek ul. Mostowa - ul. Matysiaka) oraz odcinki ul. Żurka (od Placu 3 Maja do ul. Browarnej) i ul. Piłsudskiego (od ul. Kościelnej do Rynku Miejskiego).

2. Plac 3 Maja na odcinku ul. Mostowa - ul. Matysiaka będzie zamknięta tylko na czas startu i przejazdu kolumny wyścigu.

3. Z ruchu wyłączona będzie również ul. Rzeczna, gdzie przed wyścigiem stacjonować będą członkowie ekip biorących udział w wyścigu.

4. Kierowcy jadący od ul. Piłsudskiego będą kierowani na objazd wyznaczony ulicami: Oleszczyńskiego, PCK, Mickiewicza, Szkolna, Kościuszki i Zamkowa. Trasa będzie oznakowana.

Kierowców prosimy o nieparkowanie pojazdów na wyżej wymienionych ulicach w dniu 29 czerwca (sobota). Przy parkingach znajdują się informacje o czasowych utrudnieniach.
W czasie przejazdu uczestników i kolumny wyścigu skrzyżowania będą zabezpieczali policjanci, strażnicy straży miejskiej i strażacy. Utrudnienia będą krótkotrwałe, ale prosimy o stosowanie się do udzielanych informacji i wydawanych poleceń. 

 

Zapraszamy na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krasnymstawie, Komenda Powiatowa PSP Krasnymstawie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz Urząd Miasta Krasnystaw zapraszaja na XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbędą się w niedzielę, 23 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego 48 w Krasnymstawie. Początek o godz. 10.

 

W rywalizacji wezmą udział ochotnicze jednostki straży pożarnej z 10 gmin powiatu krasnostawskiego, które uzyskały najlepsze czasy w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych rozegranych 16 czerwca br. w Krasnymstawie. Są to: OSP Małochwiej Duży, OSP Bończa, OSP Siennica Różana, OSP Tarnogóra, OSP Marysin, OSP Łopiennik Dolny, OSP Mościska, OSP Poperczyn i OSP Piaski Szlacheckie. Miasto Krasnystaw będzie reprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna Zastawie. Ponadto, wystartuje OSP Krzywe (aktualny mistrz powiatu) oraz OSP Olszanka (drużyna z najlepszym czasem w międzygminnych zawodach 16 czerwca

 

 

 

 

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP 2024

W niedzielę, 16 czerwca na Stadionie Miejskim w Krasnymstawie rozegrane zostały Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Wzięło w nich udział 37 ochotniczych jednostek straży pożarnej oraz 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Druhowie strażacy ze wszystkich gmin powiatu krasnostawskiego rywalizowali w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się OSP Tarnogóra. Drugie miejsce zajęła OSP Łopiennik Dolny. Na podium znalazła się również OSP Marysin.

Nagrodzone zostały również dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze z Tarzymiech i jedna z Krupego. Dodatkowe upominki dla MDP ufundował Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła. 

Miasto Krasnystaw reprezentowały jednostki: OSP Zastawie i OSP Krakowskie Przedmieście, którym kibicowali Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła i komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie Jacek Policha. Wśród gości nie zabrakło wójtów i przedstawicieli gmin powiatu krasnostawskiego, st. kpt. Kamila Berezy - Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie i dh Zbigniewa Ostrowskiego - wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krasnymstawie.   

Jednostki z najlepszymi czasami z poszczególnych gmin powiatu krasnostawskiego wezmą udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP, które odbędą się 23 czerwca w Krasnymstawie. Są to: OSP Małochwiej Duży, OSP Bończa, OSP Siennica Różana, OSP Tarnogóra, OSP Marysin, OSP Łopiennik dolny, OSP Mościska, OSP Poperczyn i OSP Piaski Szlacheckie. Miasto Krasnystaw będzie reprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna Zastawie. Wystartuje również OSP Krzywe (aktualny mistrz powiatu) oraz OSP Olszanka (drużyna z najlepszym czasem).

 

Szukamy właściciela foksteriera ze zdjęć

 Od wczoraj tj. 05 czerwca 2024r. po Krasnymstawie błąkał się pies z poniższych zdjęć. Został zabezpieczony przez straż miejską i przebywa w przychodni weterynaryjnej Advet. Jeśli ktoś rozpoznaje psa prosimy o kontakt pod numerem 604804755. Pies w typie foksteriera z czerwoną obrożą.

AKTUALIZACJA: ODNALAZŁ SIĘ WŁAŚCICIEL. SUCZKA WRÓCIŁA DO SWOJEGO DOMU.

Sarna w mieście

W godzinach porannych 17 maja do straży miejskiej zgłoszono sarnę, która zaczepiła się o ogrodzenie z siatki na terenie szkoły rolniczej w Krasnymstawie. Funkcjonariusze straży miejskiej na miejscu umożliwili zwierzęciu wyjście i opuszczenie terenu szkoły. Po kilku godzinach jednak wpłynęło kolejne zgłoszenie, że ta sama sarna znalazła się na terenie sklepu meblowego "Heban". Pracownicy straży miejskiej przy pomocy lekarza weterynarii, który podał środek usypiający zabezpieczyli zwierzę i przetransportowali w bezpieczne miejsce na terenie łąk przy lesie, gdzie po wybudzeniu sarna będzie mogła swobodnie funkcjonować.

Kontrole zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Drodzy Mieszkańcy,
w związku z wejściem w życie nowych przepisów tj. nowelizacji Ustawy Prawo wodne
i niektórych innych ustaw, odgórnie nałożony został na Burmistrza obowiązek przeprowadzenia kontroli wszystkich nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Urząd Miasta Krasnystaw zgodnie z ww. ustawą, zobowiązany jest do przeprowadzania kontroli właścicieli nieruchomości dotyczących zawartych umów oraz posiadanych dowodów płatności za opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

Kontrola polega na sprawdzaniu przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej:
zawartej umowy z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków
dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę (rachunki, faktury vat, potwierdzenia). Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu ścieków.

Każda posesja niepodłączona do sieci kanalizacyjnej zostanie skontrolowana do sierpnia 2024 r. Prosimy Państwa o współpracę i udostępnienie niezbędnych dokumentów będących przedmiotem kontroli.

Właściciele nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej mają obowiązek zawarcia umowy na odbiór nieczystości ciekłych oraz regularnego opróżniania zbiorników. Obowiązek taki wynika
z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na ternie miasta Krasnystaw.

Usługę wywozu ścieków mogą wykonywać jedynie przedsiębiorcy posiadający zezwolenie na prowadzenie działalności w tym zakresie. Ponadto, zgodnie z art. 10 ust. 2 i 2d ustawy z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399) , kto nie wykonuje ww. obowiązków oraz utrudnia przeprowadzenia kontroli podlega karze grzywny 500 – 5000 zł.

Liczymy, że narzucone przez Ustawodawcę kontrole przebiegną sprawnie, przy dobrej współpracy
z Państwem oraz wykażą jak najmniejsze nieścisłości.

 

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad trzydziestu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska