Start

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP 2024

W niedzielę, 16 czerwca na Stadionie Miejskim w Krasnymstawie rozegrane zostały Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Wzięło w nich udział 37 ochotniczych jednostek straży pożarnej oraz 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Druhowie strażacy ze wszystkich gmin powiatu krasnostawskiego rywalizowali w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się OSP Tarnogóra. Drugie miejsce zajęła OSP Łopiennik Dolny. Na podium znalazła się również OSP Marysin.

Nagrodzone zostały również dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze z Tarzymiech i jedna z Krupego. Dodatkowe upominki dla MDP ufundował Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła. 

Miasto Krasnystaw reprezentowały jednostki: OSP Zastawie i OSP Krakowskie Przedmieście, którym kibicowali Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła i komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie Jacek Policha. Wśród gości nie zabrakło wójtów i przedstawicieli gmin powiatu krasnostawskiego, st. kpt. Kamila Berezy - Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie i dh Zbigniewa Ostrowskiego - wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krasnymstawie.   

Jednostki z najlepszymi czasami z poszczególnych gmin powiatu krasnostawskiego wezmą udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP, które odbędą się 23 czerwca w Krasnymstawie. Są to: OSP Małochwiej Duży, OSP Bończa, OSP Siennica Różana, OSP Tarnogóra, OSP Marysin, OSP Łopiennik dolny, OSP Mościska, OSP Poperczyn i OSP Piaski Szlacheckie. Miasto Krasnystaw będzie reprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna Zastawie. Wystartuje również OSP Krzywe (aktualny mistrz powiatu) oraz OSP Olszanka (drużyna z najlepszym czasem).

 

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad trzydziestu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska