Start

Sarna w mieście

W godzinach porannych 17 maja do straży miejskiej zgłoszono sarnę, która zaczepiła się o ogrodzenie z siatki na terenie szkoły rolniczej w Krasnymstawie. Funkcjonariusze straży miejskiej na miejscu umożliwili zwierzęciu wyjście i opuszczenie terenu szkoły. Po kilku godzinach jednak wpłynęło kolejne zgłoszenie, że ta sama sarna znalazła się na terenie sklepu meblowego "Heban". Pracownicy straży miejskiej przy pomocy lekarza weterynarii, który podał środek usypiający zabezpieczyli zwierzę i przetransportowali w bezpieczne miejsce na terenie łąk przy lesie, gdzie po wybudzeniu sarna będzie mogła swobodnie funkcjonować.

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad trzydziestu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska