Start

Obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

W piątek, 12 kwietnia Komendant Straży Miejskiej oraz strażnicy uczestniczyli w obchodach 84. rocznicy Zbrodni Smoleńskiej i 14. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Organizatorami uroczystości byli: Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, Proboszczowie Krasnostawskich Parafii oraz Krasnostawskie Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Uroczystość w kościele św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie rozpoczęła się montażem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie pod kierunkiem Iwony Sąsiadek i Leszka Darmochwała. Msza święta w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej i poległych w Katastrofie Smoleńskiej i z udziałem pocztów sztandarowych została odprawiona pod przewodnictwem księdza dziekana Jarosława Wójcika.

Po liturgii przedstawiciele Samorządu Powiatu Krasnostawskiego, Samorzadu Miasta Krasnystaw, służb mundurowych, Krasnostawskiego Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy RP, a także Związku Więźniów Politycznych „Jaworzniacy” w Lublinie złożyli wiązanki kwiatów przed tablicą pamięci mieszkańców Ziemi Krasnostawskiej Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Następnie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze w Ogrodzie Biblijnym im. Jana Pawła II przy tablicach pamięci ofiar zbrodni sprzed 84 lat, na Placu Żołnierzy Wyklętych przy krzyżu pamięci pomordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa, na skwerze w rejonie ulic: Okrzei i Mickiewicza przed obeliskiem z tablicą pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na cmentarzu parafialnym przed pomnikiem ofiar hitleryzmu i staliznizmu.

 

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad trzydziestu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska