Start

Spotkanie dla dzieci w Straży Miejskiej

W ramach projektu "Wakacje z KDK" w dniu 02 lipca zostało zorganizowane spotkanie dla dzieci w Straży Miejskiej. Miało ono na celu zaznajomienie młodzieży z pracą strażników miejskich. Spotkanie odbyło się podczas gry miejskiej zorganizowanej przez pracowników Krasnostawskiego Domu Kultury. Dzieci zostały podzielone na trzy kilkuosobowe grupy, które kolejno wraz z opiekunem pojawiały się w siedzibie Straży Miejskiej i zadawały pytania zawarte w pozostawionych dla nich kopertach. Pracownicy Straży Miejskiej odpowiedzieli między innymi na pytania czym zajmuje się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, kto prowadzi monitoring miejski i ile mamy kamer w mieście, czy w Krasnymstawie obowiązuje strefa czasowego parkowania oraz jaki związek ma Straż Miejska z ochroną środowiska. Dzieci zostały obdarowane opaskami odblaskowymi zapewniającymi widoczność po zmroku oraz smyczami i cukierkami.

Drużyna Zielonych

Drużyna Czerwonych

Drużyna Niebieskich

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad trzydziestu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska