Start

Mrozy nie odpuszczają zwróćmy uwagę na bezdomnych i potrzebujących !!!

    Nowy rok przyniósł ze sobą niskie temperatury w całym kraju. Siarczyste mrozy nie odpuszczają. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla znacznej części kraju, gdzie w nocy słupki rtęci wskazywały około -20 stopni Celsjusza. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że od 1 listopada zamarzło w Polsce w sumie 27 osób. Apelujemy o to, by reagować, gdy widzimy osoby bezdomne, śpiące w nieogrzewanych pomieszczeniach lub na dworze. Najlepiej zawiadomić wówczas lokalne służby, które udzielą potrzebującym pomocy.

    Od początku grudnia Straż Miejska w Krasnymstawie prowadzi wspólnie z pracownikami MOPS kontrole pustostanów, altan działkowych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bez dachu nad głową.
    Funkcjonariusze docierający do bezdomnych sprawdzają czy nie potrzebują oni pomocy, oferują przewiezienie do szpitala, noclegowni oraz informują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo,

Już od ponad dwudziestu sześciu lat Straż Miejska pełni swoją służbę, podejmując działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Realizujemy programy edukacyjne i profilaktyczne, a także szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. W trosce

o spokój i komfort obywateli przeprowadzamy kontrole i wizje lokalne, zabezpieczamy imprezy masowe, w razie konieczności podejmujemy interwencje i akcje ratunkowe. Jesteśmy zawsze do dyspozycji, liczymy na Państwa zaufanie.

Komendant

Jacek Policha

oc

 

Zarządzenie Nr 195/2019

Zarządzenie Nr 24/2021

 

 

imgw 

znakowanie

 apka

Bezpieczne kąpieliska